Adrop.cz, jeden z nejúspěšnějších česko-slovenských portálů na zážitky uvádí na trh ve spolupráci s Vrgineers a Quanti zařízení, které umožňuje zažít virtuální realitu v každé domácnosti.

Úvod

Cílem bylo vyvinout vlastní aplikaci do VR headsetu Oculus Quest, která umožní uživatelům rychle se zorientovat ve virtuální realitě. Aplikace doprovází uživatele během celého používání headsetu pro virtuální realitu. Umožňuje tak například si námi vytvořené popisy a návod k jednotlivým hrám. Headset obsahuje 10 již předinstalovaných her.

Výzvy

Hlavní problém bylo udržet celé řešení maximálně jednoduché, tak aby stačilo zapojit kabel od přiloženého zařízení do televize, nasadit brýle na hlavu a začít hrát. Z toho vyplynuly následné výzvy. Spuštění aplikace po zapnutí headsetu, automatické připojení k předem dané wifi síti a navrácení do aplikace po skončení hry.

Řešení

Vytvořili jsme mobilní aplikaci v Unity Enginu, kterou jsme následně exportovali jako Android projekt, kde jsme udělali spoustu modifikací na úrovni Androidu, které nám umožnily docílit funkce, které jsme potřebovali k maximální jednoduchosti pro koncové uživatele.

Závěr

Podílet se na VR pro Tebe byla pro Quanti premiéra v odvětví VR. S technologií se nám pracovalo velmi dobře a již teď plánujeme další projekty v VR/AR.

Náš CEO Vašek k VR pro tebe říká toto: “Věříme, že ve virtuální realitě je budoucnost. Naší snahou je zpřístupňovat nové technologie lidem v co nejsrozumitelnější formě tak, aby byly snadno využitelné. Doplnění celého balíčku o zařízení fungující jako jednoduchý rozcestník usnadní přístup k technologii všem generacím.”

Odkazy

Potřebovali byste vyřešit něco podobného? Napište nám!