MEETING ROOM APP

Rušení jednání v jeho polovině je bezesporu nepříjemná věc. Zároveň jít kolem prázdné zasedací místnosti a pro její rezervaci odběhnout ke svému počítači, není také úplně uživatelsky příjemné.

Úvod

Rušení jednání v jeho polovině je bezesporu nepříjemná věc. Zároveň jít kolem prázdné zasedací místnosti a pro její rezervaci odběhnout ke svému počítači, není také úplně uživatelsky příjemné. Proto vznikla naše aplikace, určená pro tablety, která umí komunikovat se systémem Zimbra a u vstupu do zasedací místnosti přehledně ukazovat její stav a uživateli umožnit krátkodobé Ad-Hoc rezervace.

Výzvy

Bylo potřeba zvládnout nekvalitní a špatně dokumentované rozhraní Zimbra systému. Navrhnout aplikaci tak, aby byla uživatelsky přívětivá a odladěná pro používání na tabletu, který bude přimontován na zdi u zasedací místnosti.

Řešení

Začali jsme vývojem pouze pro Android platformu. Použili jsme nejmodernější přístupy na této platformě. A to jak reaktivní přístup, tak například Architecture Components.

Závěr

Vznikla mobilní aplikace pro ukazování stavu v zasedací místnosti pro Android platformu. Zároveň umožňuje krátkodobé rezervace pro případ, kdy potřebuje uživatel rezervaci například na 15 min pro vyřízení hovoru.

Potřebovali byste vyřešit něco podobného? Napište nám!