Mít své známky v mobilu a notifikace o ohodnoceném testu je snem každého studenta. Úvod

Úvod

Mít známky ve svém mobilu a dozvědět se ihned o opravené zkoušce či písemce je prostě skvělé. Proto vznikla aplikace pro všechny studenty FIT ČVUT. Aplikace nedělá radost pouze studentům, ale i učitelům, kteří mohou zadávat hodnocení přímo ze svého mobilu, například když procházejí třídu plnou studentů a udělují hodnocení ze cvičení.

Výzvy

Bylo potřeba nastudovat aktuální prostřední pro udělování hodnocení a navrhnout jeho rozšíření pro posílání notifikací. Zároveň se vypořádat

s GDPR. V neposlední řadě bylo potřeba navrhnout uživatelské rozhraní tak, aby studenti měli vše důležité pohromadě, a pro učitele aby aplikace byla co nejjednodušší na používání a opravdu ji používali.

Řešení

Pro posílání notifikací jsme zvolili Google Firebase. Navrhli jsme notifikační server v souladu s GDPR, který byl poté integrován do klasifikační aplikace. Proběhly uživatelské testy mezi studenty a učiteli, abychom uživatelské rozhraní navrhli co nejvhodněji.

Závěr

Vznikla mobilní aplikace, která splňuje všechny zmíněné výzvy. Díky ní již není nutné nervózně přenačítat webové rozhraní klasifikačního systému, zda-li došlo

k ohodnocení testu. Zároveň učitelé při kontrolování úkolů nemusí odbíhat za počítač na učitelském stole a vše vyřídí z mobilu.

Potřebovali byste vyřešit něco podobného? Napište nám